نقش پشم سنگ در صنعت بازی و گیمینگ

نقش پشم سنگ در صنعت بازی

بدون شک با دیدن عنوان مقاله، برایتان این سؤال به‌ وجود آمده است که پشم سنگ چه ارتباطی به صنعت و بازی و گیمینگ می‌تواند داشته باشد. شاید حتی این سؤال برایتان پیش آمده باشد که اصلاً پشم سنگ چیست؟ اگر ده سال گذشته فرزندی به والدینش می‌گفت که شغل رویایی‌اش پول درآوردن از طریق بازی باشد، حتماً پدر و مادرش او را قانع می‌کردند که پولی از بازی کردن در نمی‌آید و بهتر است روی درسش تمرکز کند. اما جالب است که بدانید امروزه با ظهور پدیده استریمینگ، پول درآوردن از بازی کردن دیگر متعلق به قلمرو رویاها نیست.

تا ده سال گذشته گردش مالی و مشاغل متعددی پیرامون صنعت گیمینگ وجود نداشت، و صاحبان این مشاغل به منتقدان، مؤلفان مجلات گیمینگ، آزمایش‌کنندگان بازی‌ها و در نهایت به بازیکنان مسابقات جهانی خلاصه می‌شد. به عبارتی دیگر گردش مالی یک‌طرفه‌ای میان شرکت‌های بازی‌سازی و تشکیلات صنعت بازی و مصرف‌کنندگان حاکم بود.

اما حال با ظهور پدیده استریمینگ، هر گیمر می‌تواند خود بخشی از بدنه این صنعت باشد و از آن کسب درآمد کند. اما استریمینگ چیست؟ ارتباط آن با عایق‌بندی صوتی چیست؟ پشم سنگ چه نقشی می‌تواند در صنعت گیم داشته باشد؟ این‌ها سؤالاتی هستند که در ادامه مقاله حتماً به آن‌ها خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

استریمینگ چیست؟

صنعت گیمینگ با سیر صعودی در حال پیشرفت است. این صنعت روز به روز بیشتر پتانسیل‌های خود را شکوفا می‌کند. شاید بتوان گفت که بازی حد اعلای سرگرمی است؛ زیرا حتی اگر مشغول بازی هم نباشید، تماشا کردن بازی فرد دیگری هم می‌تواند سرگرم‌کننده باشد. منطق پشت پدیده استریمینگ همین است.

در استریمینگ افراد حین بازی، ویدیو بازی کردن‌شان را به‌طور زنده پخش می‌کنند. این پخش زنده البته شامل قاب کوچکتری هم می‌شود که در آن چهره‌ی بازیکن را با دقیق‌ترین جزئیات واکنش‌هایشان به بازی قابل مشاهده است. در تئوری این مسئله بسیار ساده و کمی غیر منطقی به‌نظر می‌رسد، اما اگر چندی از ویدیوهای آن‌ها را مشاهده کنید سطح سرگرم‌گنندگی این پدیده را درک خواهید کرد.

 اگر خودتان یا عضوی از خانواده یا دوستان‌تان گیمر باشد به‌خوبی از این مسئله آگاهید که بیشتر گیمرها شب‌زنده‌دار هستند؛ هرچه نباشد بازی کردن با نور صفحه نمایش در شب لذتی دارد که بازی کردن در روز ندارد. حال فرض کنید که آخر شب است و می‌خواهید از بازی کردن خود برای محتوای آنلاین خود یک ویدیو ضبط کنید. دو مشکل اساسی وجود دارد: اول اینکه در آخر شب نمی‌توان با صدای بلند بازی کرد که این خود تا حد زیادی از لذت بازی کردن می‌کاهد؛ و دوم اینکه یک واکنش غیرارادی با صدای بلند کافیست تا پدرتان با عصبانیت به قصد در آوردن جانتان وارد اتاق شود، حتی اگر پدر مهربان و صبوری هم داشته باشید، مطمئن باشید که همسایه‌ها از خون‌تان نخواهند گذشت! پس راه چاره چیست؟ قصد داریم در ادامه مقاله به همین موضوع بپردازیم.

نقش پشم سنگ در کاهش صدا

عایق‌بندی صوتی

شاید برای شما هم این سؤال پیش آمده باشد که همسایگان استودیوهای ضبط موسیقی چگونه با سر و صدای زیاد این استودیوها کنار می‌آیند. نکته اینجاست که همسایه‌ها در واقع هیچ صدایی نمی‌شنوند. از خودتان می‌پرسید چطور چنین چیزی ممکن است؟ پاسخش عایق‌بندی صوتی‌ست.

عایق‌بندی صوتی باعث می‌شود که صدا از از اتاق خارج نشده و در نتیجه هیچ مزاحمتی برای افراد خارج از اتاق ایجاد نشود. علاوه‌بر این، عایق‌بندی صوتی از ورود صدا از خارج از اتاق به داخل هم جلوگیری می‌کند. بنابراین حتی اگر پدر مهربان و همسایه‌های صبوری هم داشته باشید، برای در امان ماندن از شر صداهای مزاحم خارج از اتاق، به عایق‌بندی صوتی نیاز خواهید داشت.

صدا در واقع به شکل امواج صوتی در هوا در حال حرکت است. بخش زیادی از این امواج با برخورد به سطوح سخت و صاف به داخل اتاق منعکس می‌شوند (به همین دلیل است که در اتاق‌های خالی پژواک صدا زیاد است)، و بخش دیگری از آن، از سطح عبور کرده و به فضاهای مجاور منتقل می‌شود. برای عایق‌بندی صوتی از محصولات مختلفی استفاده می‌شود.


مقاله پیشنهادی “بهترین عایق صوتی برای استریم گیمینگ


این محصولات در واقع پنل‌هایی هستند که به دلیل بافت و شکل ویژه‌ای که دارند بخش اعظم امواج صوتی را در فضا پراکنده یا در خود جذب و خفه می‌کنند؛ از همین رو صدا از اتاق خارج نشده و صدایی هم از بیرون به اتاق وارد نخواهد شد. استفاده از این محصولات کیفیت صدای شما در ضبط ویدیو را نیز به طور قابل توجهی بالا خواهد برد. فوم های آکوستیک پنل از مشهورترین محصولات عایق‌بندی صوتی هستند؛ اما گزینه‌های دیگری هم در بازار وجود دارد که در ادامه متن به آن‌ها خواهیم پرداخت.

نقش پشم سنگ در صنعت بازی و گیمینگ

پشم سنگ یکی از مؤثرترین و بهترین محصولات عایق‌بندی صوتی است. پشم سنگ در واقع ترکیبی از سنگ‌های آسیاب شده و الیاف طبیعی است. عمده کاربرد این محصولات در ساخت و ساز یا بازسازی خانه‌های قدیمی است. پشم سنگ به لطف جنس به‌خصوصی که دارد به عنوان یک عایق گرمایشی بی‌نظیر هم عمل می‌کند. این محصول از ورود و خروج گرما جلوگیری کرده، و به دلیل ویژگی دفع رطوبتش مانع تشکیل قارچ یا کپک نیز می‌شود.

 پشم سنگ عایق صوتی بی‌‌نظیری برای استفاده در ساخت و ساز است، به‌طوری که با قراردهی پشم سنگ داخل دیوار، می‌توان آرامش خانه را چندین برابر افزایش داد. اما به دلیل الیاف مخصوصی که در پشم سنگ به‌کار رفته است، ممکن است این عایق موجب بروز مشکلات تنفسی بشود. بنابراین پشم سنگ عایق صوتی مناسبی برای استفاده داخلی نمی‌باشد. اما متخصصان ما توانسته‌اند تدبیری پیشه کنند و با اضافه کردن یک روکش بیرونی به پشم سنگ از انتشار مواد مضر آن در هوا جلوگیری کرده، و پشم سنگ را برای استفاده داخلی بهینه کنند.

پشم سنگ عایق صوتی

این روکش‌ها با طرح‌های زیبا و جذابی که دارند می‌توانند ظاهر هیجان‌انگیزی هم به اتاق ببخشند. شما حتی می‌توانید از خلاقیت خود استفاده کنید و با استفاده از روکش‌های با طرح‌های دلخواه‌تان، عایق پشم سنگ را مانند یک تابلو به دیوار اتاق‌تان آویزان کرده و با خیال راحت به بازی‌ کردن بپردازید.

جمع‌بندی

بازی‌های ویدیویی و استریمینگ یکی از دلنشین‌ترین تفریحات قرن 21 هستند. مطمئنم تمامی گیمرها آرزو می‌کنند تا می‌توانستند در فضایی کاملاً شخصی، با صدای بلند و خیال راحت، بدون ایجاد مزاحمت برای کسی به بازی کردن بپردازند. اما این رویا با وجود محصولات عایق‌بندی صوتی فراوانی که در بازار وجود دارند دیگر دور از ذهن و دست نیافتنی نیست. پشم سنگ عایق صوتی یکی از همان محصولات همه‌چیز-تمامی است که با استفاده از آن نه‌تنها خیال خود و اطرافیان‌تان را راحت و آرامش‌شان را تضمین خواهید کرد، بلکه به لطف روکش‌های هیجان‌انگیز آن، ظاهر زیبایی هم به اتاق خود خواهید بخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگه برای عایق‌ ماینر به مشاوره آنلاین احتیاج داری، کلیک کن !
بزن بریم !
توی این فرم میتونی اطلاعات مختصری از دستگاه خودت رو وارد کنی تا بلافاصله راهنمایی لازم برات ارسال بشه
اشتراک در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه سایت ما می توانید از ما کد تخفیف بگیرید!
سیاست حفظ حریم خصوصی. این اطلاعات هرگز با کسی به اشتراک گذاشته نمی شود
مشترک شوید!