بهترین عایق صوتی برای استریم گیمینگ

آکوستیک گیمینگ ، بهترین عایق صوتی برای استریم گیمینگ

بازی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها اگرچه بسیار مهیج و سرگرم‌کننده هستند ولی متاسفانه سروصدای زیادی دارند که گاها موجب مزاحمت دیگران می‌شود. فرقی نمی‌کند که درحال حمله به دشمن باشید یا دشمن به شما اتک زده باشد در هر صورت برای بهره‌مندی از هیجان بیشتر چیزی بهتر از بالابردن صدا نیست. شاید با خود بگویید اگر همسایه‌ها شکایت کردند صدا را کم می‌کنید ولی پس تفریح و هیجان چه می‌شود؟ شما می‌توانید با انتخاب آکوستیک گیمینگ برای اتاقتان از بیرون رفتن صدا جلوگیری کنید تا هم بدون هیچ مشکلی از بازی لذت ببرید و هم همسایه‌هایتان بتوانند در طول روز خصوصا ساعات اولیه شب سکوت و آرامش داشته باشند.

کاهش سروصدای گیمینگ مزایای اساسی بسیاری دارد. مهم‌تر از همه اینکه آرامش همسایه‌ها، دیگر اعضای خانواده و هم‌اتاقی‌تان حفظ می‌شود به‌علاوه اگر درگیر بازی بسیار پرصدایی شوید یا نتوانید از فریاد زدن هنگام بازی جلوگیری کنید، آکوستیک گیمینگ مانع از بیرون رفتن سروصداها می‌شود.

چطوراتاق بازی‌تان را عایق کنید

صرف نظر از اینکه آکوستیک گیمینگ را برای خودتان یا فرزندانتان بخواهید انجام دهید در زیر چندین راهکار به شما معرفی خواهیم کرد.

صدا را در داخل به وسیله در مناسب و صدا خفه کن به دام بیندازید

بیشتر صداهایی که از اتاق شما خارج می‌شوند یا به ‌آن وارد می‌شوند از در شما عبور می‌کنند. به همین منظور شروع کردن با این نقطه از اتاق ضروری است. موارد متنوعی می‌توانند مانع خروج صدا از این سطح بشوند. برای مثال مهر و موم‌های محیطی پایین در و شکاف اطراف لبه‌ها را مورد هدف قرار می‌دهند.

حل مشکل پنجره‌ها

پنجره‌ها عامل دیگری در انتقال صدا از اتاق بازی هستند که این مسئله به ویژه اگر همسایگان حساس به صدایی داشته باشید می‌تواند حسابی مشکل‌ساز شودی. امروزه اغلب پنجره‌ها دوجداره هستند به این معنی که هوا بین دو ورق شیشه محبوس می‌شود. هوای بین جداره‌ها گرما را به دام انداخته و مانع خروج صدا از شیشه می‌شود. بنابراین، این پنجره‌ها نه‌تنها برای عایق‌کاری خانه در برابر سرما عالی هستند، بلکه به‌‌عنوان عایق صدا نیز عالی هستند.ولی مشکل این جاست که آن‌ها گران هستند. بدیهی است که اگر پنجره‌های شما دوجداره نباشد، بیرون نمی‌روید و پول زیادی بابت خرید یک پنجره جدید خرج نمی‌کنید.

اما یک راه ساده برای عایق کردن پنجره بدون خالی کردن کارت بانکی‌تان وجود دارد.  پرده‌های ضخیم به جذب هرگونه صدا هنگام ورود به پنجره و خروج از آن کمک می‌کنند.  پرده‌های ضخیم  تیره کار فوق العاده‌ای انجام می‌دهند. آنها یک راه مقرون به صرفه برای افزایش فوری کیفیت صدا به منظور استریم کردن هستند. به علاوه، پرده‌های تیره به از بین بردن هرگونه صدایی که وارد اتاق می‌شود یا از آن خارج می‌شود کمک می‌کنند.

همچنین می‌توانید پرده‌های اضافی را روی این پرده‌ها آویزان کنید تا اثرگزاری آن بیشتر شود. یک قانون طلایی عایق صدا این است:  هرچه لایه‌های بیشتری داشته باشید، بهتر است.

آکوستیک گیمینگ ، بهترین عایق صوتی برای استریم گیمینگ

دیوارها را عایق کنید

اگردر و پنجره‌ها را عایق کرده‌اید ولی هنوز صدا از اتاق بازی‌تان بیرون می‌رود شاید بهتر باشد تمرکزتان را به دیوارها معطوف کنید. دیوارهای نازک کمی از سروصدا را کاهش می‌دهند ولی متوجه خواهید شد آکوستیک کردن دیوارها کارآمدتر و همچنین آسان است حتی اگر پیش از این انجامش نداده باشید.

یک راه حل مناسب استفاده ازپنل‌های آکوستیک است. پنل‌های آکوستیک پنل‌های اسفنجی هستند که اغلب در استودیوهای ضبط می‌بینید و‌ می‌توان آنها را بسیار ارزان خرید. بنابراین قبل از شروع  به مقداری پنل آکوستیک نیاز دارید. به فروشگاه بروید و 50 بسته بخرید. نگران نباشید، شما به سرعت از تمام آنها استفاده خواهید کرد. هر پنل یک فوت مربع است، به این معنی که شما تقریبا به 9 عدد نیاز دارید تا فقط یک متر مربع را پوشش دهید. پس از در اختیار داشتن پنل‌ها، تعیین کنید که صدا بیشتراز کدام سمت اتاق وارد یا خارج می‌شود. وقت کافی بگذارید و یادداشت کنید که صداها دقیقا از کدام سمت می‌آیند.


مقاله پیشنهادی “معرفی بهترین عایق صدا | بررسی 5 مورد از بهترین عایق‌های صدا


بیشتر صداهای بلند وارد شده به اتاق احتمالا از بیرون می‌آیند. بنابراین باید دیوارهای خارجی را عایق کنید. اگر در حال تلاش برای جلوگیری از خروج صدا هستید احتمالا می‌خواهید مانع خروج آن از دیوار داخلی شوید. در هر صورت دیواری را که از آن صدا عبور میکند انتخاب کرده و شروع به چسباندن پنل‌ها به دیوار کنید. پنل‌ها را بر روی دیوار تا همان ارتفاعی که سرتان هنگام نشستن قرار می‌گیرد بچسبانید. سپس از آنجا به بالا و پایین کار کنید. به میزان بیشتری که دیوارها با پنل آکوستیک گیمینگ پوشانده شوند صدای کمتری به اتاق وارد شده یا از آن خارج می‌شود.

احتمالا متوجه خواهید شد که پنل‌ها زود به زود تمام می‌شوند. اشکالی ندارد. قبل از اینکه سریع وارد عمل شوید و برای خرید مقدار بیشتر اقدام کنید استریمینگ را انجام دهید و صدای خود را ضبط کنید. کیفیت صدا را بررسی کنید. اگر پنل‌ها کیفیت صدای ضبط شده را بهبود بخشیده باشند به این معنی است که کار خود را به خوبی انجام داده‌اند.

این نشان می‌دهد که صفحات آکوستیک بیشتر کیفیت صدای ضبط شده را بیشتر هم می‌تواند افزایش دهد. فقط مطمئن شوید که هر بار یک بسته بخرید سپس آن‌ها را به دیوار وصل کنید و تفاوت را آزمایش کنید. قانون کاهش بازده در مورد صفحات عایق صدا صدق می‌کند. به این معنی که هرچه بیشتر از آن‌ها استفاده کنید، کیفیت صدای کمتری دریافت می‌کنید. بنابراین کم کم ولی مرتب خرید کنید و کیفیت صدا را با وجود پنل‌ها آزمایش کنید.

از سقف و کف غافل نشوید

اگر اتاق‌هایی در زیر یا بالای اتاق بازی شما وجود داشته باشند، احتمالا تحت تاثیر صداها قرار می‌گیرند. راه حل‌های ساده مانند بستن مت یا فرش‌های سنگین روی زمین می‌توانند کمک کنند. با این وجود، یک مانع ضربه‌ای در زیر کف‌پوش شما ممکن است راه‌حل بهتری باشد. جاذب‌های اکو با کیفیت خوبی صدا را کاهش می‌دهند صرف‌نظر از اینکه بر روی دیوارها، سقف، پنجره‌ها یا درها قرار گرفته باشند.

جمع‌بندی

اگر می‌خواهید بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران از بازی کردن لذت ببرید باید بدانید که انتخاب بهترین عایق آکوستیک گیمینگ اهمیت زیادی دارد.

بدین منظور به یاد داشته باشید که موارد زیر را انجام دهید:

  • پنجره ها را با پرده‌های ضخیم بپوشانید
  • دیوارهای ضد صدا با صفحات آکوستیک
  • سقف عایق صدا با پنل‌های آکوستیک
  • کف مقاوم در برابر صدا با استفاده از کاشی‌های فومی ، فرش و موکت

به یاد داشته باشید هرچه لایه‌های بیشتری را بتوانید اعمال کنید  نتایج بهتری خواهید گرفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگه برای عایق‌ ماینر به مشاوره آنلاین احتیاج داری، کلیک کن !
بزن بریم !
توی این فرم میتونی اطلاعات مختصری از دستگاه خودت رو وارد کنی تا بلافاصله راهنمایی لازم برات ارسال بشه
اشتراک در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه سایت ما می توانید از ما کد تخفیف بگیرید!
سیاست حفظ حریم خصوصی. این اطلاعات هرگز با کسی به اشتراک گذاشته نمی شود
مشترک شوید!